fbpx

Ostatnie wpisy

SEMPER PARATUS LEGAL HOUSE LLP
email: [email protected] 
mobile: +48 530 585 555 & landline: +44 20 3514 5772

Założenie firmy Anglia

Zakładamy spółki LTD głównie w Anglii, ale, dla zaniepokojonych BREXIT'em - mamy w też spółki LTD Iw Irlandii.

Założenie firmy Anglia

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Anglii nie jest tak skomplikowane i pracochłonne jak w Polsce, dlatego coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na założenie firmy w UK, by móc korzystać z atrakcyjnych ulg podatkowych oraz programów wspomagających małe i średnie firmy.

 

Najczęściej zakładane firmy w UK

Najczęściej zakładaną działalnością w UK przez polskich przedsiębiorców jest spółka LTD, dzięki której mogą oni liczyć na ochronę majątku firmy, rozmaite ulgi podatkowe, a także niezwykle istotne bezpieczeństwo prawne. Ponadto stabilny, maksymalnie uproszczony oraz bezpieczny system podatkowo-prawny przyjazny przedsiębiorcom wraz z korzystną umową o unikaniu podwójnego opodatkowania z Polską, sprawia, że Anglia jest idealnym miejscem na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

 

Korzyści wynikające z założenia firmy w Anglii

Założenie firmy Anglia

Założenie firmy w formie spółki LTD lub innej formie organizacyjno-prawnej niesie za sobą wiele korzyści. Są to między innymi:

  • łatwość prowadzenia i założenia spółki w Anglii, minimum formalności,
  • wysoki poziom komunikacji elektronicznej z urzędami i administracją,
  • oszczędność kosztów prowadzenia działalności gospodarczej,
  • minimalna ilość wymogów sprawozdawczości podatkowej – rozliczenia roczne,
  • mniejszy podatek dochodowy. Kwota wolna od podatku dochodowego to aż 11 850 GBP, czyli ok. 57 000 PLN,
  • możliwość uzyskania statusu rezydenta podatkowego przez osoby prowadzące działalność gospodarczą przez okres dłuższy niż 6 miesięcy,
  • możliwość uzyskania licznych ulg i dotacji.

Kancelaria Semper Paratus Legal House LLP oferuje pomoc przy zakładaniu firmy w Anglii poprzez dopasowanie najlepszego rozwiązania do aktualnego stanu prawnego oraz działalności przedsiębiorstwa.

Profesjonalnie udzielimy pomocy oraz porady prawnej przy wypełnianiu niezbędnych formularzy, rejestracji firmy w UK oraz podczas wszelkich innych czynności związanych z założeniem działalności w Anglii.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.