Najnowsze wpisy

SEMPER PARATUS LEGAL HOUSE LLP
email: [email protected] 
mobile: +48 530 585 555 & landline: +44 20 3514 5772

 
Rejestracja spółek LTD w UK - Firma w Anglii > firma  >  Wielu przedsiębiorców czekają niełatwe miesiące…

Wielu przedsiębiorców czekają niełatwe miesiące…

Wielu przedsiębiorców czekają nie łatwe miesiące. Wszystko przez ”niespodzianki”, które szykuje dla nich Urząd Skarbowy. Choć w teorii wszystko ma odbywać się legalnie, to jednak nie da się ukryć, iż w wielu kwestiach pracownicy skarbowi nieco balansują na ostrzu noża i granicy prawnych przepisów. Przedsiębiorcom zależy przede wszystkim na tym, aby byli traktowani sprawiedliwie i na równi z innymi. Problemy nie są im tu wcale potrzebne, tym bardziej, że w znacznej większości przepadów sposobom prowadzącym własną działalność takich kłopotów nie brakuje.

Nie od dziś wiadomo, iż fiskus sprawia mnóstwo problemów przedsiębiorcom, a już w szczególności tym, którzy prowadzą stosunkowo nie wielkie biznesy i aby przetrwać liczyć się muszą dosłownie z każda złotówką. Czym najbardziej Urząd Skarbowy daje się we znaki osobom prowadzącym własną działalność? W tym przypadku dużą zmorą każdego przedsiębiorcy są zbyt często przeprowadzane postępowania karnoskarbowe.

Co gorsza, fiskus ma prawo do wszczynania takich działań, choć nie zawsze są logiczne i rzetelne przesłanki ku prowadzeniu takiego postępowania. Problemem jets tu nie tylko wszczynanie, ale i jednoczesne zawieszanie działań karnoskarbowych, co w wielu przypadkach przyczynia się do licznych problemów, na jakie narażeni są przedsiębiorcy. Tym bardziej, że raz wszczęte postępowanie może ciągnąć się nawet latami (wszelkie sprawy przedawnieniu ulegają dopiero po upływie 5 lat). Kolejny problem to nieświadomość przedsiębiorców.

Choć co prawda zostają poinformowani o tym, że przeciwko nim toczy się postępowanie oraz zostają poformowani i tym, że w ich sprawozdaniach kryją się błędy, to jednak nie są już informowani o tym, na czym ten błąd polega, a więc tym samym nie mają szans na jego wyeliminowanie i zaznanie spokoju. Czy z takiej sytuacji jest jakieś racjonalne wyjście?

Niestety przedsiębiorcy w tym przypadku nie mają dużo możliwości, poza skrupulatnym prowadzeniem dokumentacji dotyczącej działalności przedsiębiorstwa. Choć to też nie da im niestety gwarancji, że w ramach przepisów nie będzie się toczyło przeciwko nim postępowanie. Wydawać by się mogło, że jedynym rozwiązaniem w tym przypadku mogłaby być zmiania formy działalności gospodarczej na np. spółkę LTD – co stanowiłoby rozwiązanie bezpieczne.

Źródło: https://innpoland.pl/151133,nekanie-przedsiebiorcow-czy-uszczelnianie-systemu-fiskus-ostrzy-zeby

No Comments

Leave a Comment