fbpx

Ostatnie wpisy

SEMPER PARATUS LEGAL HOUSE LLP
email: [email protected] 
mobile: +48 530 585 555 & landline: +44 20 3514 5772

Urzędnicy Skarbówki powiązani z mafią vatowską?

Rejestracja spółki LTD - Twoja Firma w Anglii > pis  > Urzędnicy Skarbówki powiązani z mafią vatowską?

Urzędnicy Skarbówki powiązani z mafią vatowską?

a

“Dobra zmiana” już od dawna akcentowała w swoim programie likwidację luki vatowskiej, a pieniądze uzyskane w ten sposób miały pozwolić m.in. na finansowanie licznych programów pro-społecznych będących sztandarowymi obietnicami prawicy. Na pierwszy ogień poszły firmy korzystające z tak zwanych “karuzeli vat”, które wg. PiSu, tolerowali poprzednicy. Nic dziwnego, że doniesienia mediów o podejrzeniach działania mafii vatowskiej w Skarbówce zaskoczyły wielu. A wszystko to już za czasów rządu “uzdrowicieli systemu” – ponadto, co najbardziej oburza, uczestnicy procederu powiązani są ze znanymi nazwiskami ekipy rządzącej.

Jednym z nich jest Arkadiusz B, podejrzany o zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą, mającą na celu wyłudzenie VAT i oszustwa podatkowe. Mowa tu o aż 5 milionów złotych wyłudzonych od państwa na fikcyjnym obrocie produktami drzewnymi oraz kosztownościami. Zatrzymano także jego wspólnika Krzysztof B. Warto wspomnieć także o Tomaszu S., zatrzymanym przez CBA za przyjęcie co najmniej 121 tysięcy złotych łapówki. Całą trójkę łączyła w przeszłości praca na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości. Wspomniany wcześniej Arkadiusz B. był również współpracownikiem Mariana B. (o którym dziś powodu jego oświadczeń majątkowych), twórcy pisowskiej reformy administracji skarbowej, mającej na celu walkę z nadużyciami VAT.

Ostatni z podejrzanych – Tomasz S. mimo swojej postawy ostrej krytyki wobec zepsucia rządów PO-PSL (mimo iż pracował przecież dla tego rządu), sam nie okazał się być kryształowo czystym urzędnikiem Ministerstwa Finansów. Profesor podejrzany jest o przeprowadzanie fikcyjnych szkoleń, za które otrzymywał jak najbardziej prawdziwe pieniądze.

Huczne były zapowiedzi uleczenia polskiego systemu skarbowego, w ramach którego PiS powziął przeciwdziałanie ucieczce milionów złotych poprzez m.in. wzmożone kontrole, STIR oraz poprawienie ściągalności fiskalnych poprzez poszerzenie kompetencji komorników skarbowych. Jednak czy te zabiegi wystarczą by spełnić oczekiwania, jeśli po raz kolejny rząd nie potrafi upilnować swoich nominatów?

No Comments

Leave a Comment