fbpx

Ostatnie wpisy

SEMPER PARATUS LEGAL HOUSE LLP
email: [email protected] 
mobile: +48 530 585 555 & landline: +44 20 3514 5772

Rejestracja spółki LTD - Twoja Firma w Anglii > firma  > Skarbówka zabiera się za…

Skarbówka zabiera się za…

Kiedy myślimy o firmach zniszczonych przez skarbówkę często przed oczami staje nam urzędnik który jest albo złośliwy albo po prostu jest ignorantem. jednak nie spodziewałem się tego że działa tu jakiś spisek który ma za zadanie niszczenie polskich firm bo przecież to niedorzeczne żeby państwo od góry ustawiało niszczenie narodowego kapitału, którym są polscy przedsiębiorcy. Kiedyś z przymrużeniem oka patrzyłem na ludzi którzy wysuwali teorie spiskowe na ten temat, jednak niedawne doniesienia mogą pokazać nam że tak naprawdę nasi urzędnicy są jak żołnierze którzy wykonują tylko rozkazu z góry.

Kilka dni temu do sieci wyciekło pismo Kieleckiej Izby Skarbowej które nieźle namieszało w internecie. Jego treść była przerażająca Okazuje się bowiem że Izba Skarbowa będzie teraz ścigać ludzi których da się ściągnąć pieniądze którzy posiadają majątek który można łatwo zabrać nie będą natomiast ścigać przestępców którzy i tak w jakiś sposób wywinął się z danej sytuacji. Samo pismo upublicznił jeden z urzędników skonsternowany treścią którą czyta – ciężko mu się z resztą dziwić.

Przedwczoraj do sieci „wyciekły” fragmenty instrukcji Dyrektora Izby Skarbowej do podległych urzędników w sprawie…

Gepostet von Białe Kołnierzyki am Mittwoch, 8. August 2018

Instrukcja jest prosta. Izba Skarbowa nie ukrywa że na początku należy sprawdzić czy firma posiada majątek który można zabrać. Kontrolerzy mają omijać firmy z których ściągnięcie pieniędzy będzie trudne lub niemożliwe, zaleca po prostu żeby iść na łatwiznę. najlepiej podsumowuje to sam urzędnik który udostępnił dokument.

Nie wykazuj majątku, wyprowadź go za granicę, narób przekrętów i ogłoś upadłość, a będziesz bezkarny.

Tak działa KAS. Dalej bijmy słabych – pisze zmartwiony urzędnik.

Co ciekawe kiedy dokument ukazał się na fanpage „Białych Kołnierzyków” wielu miało wątpliwości co do jego autentyczności ale potwierdzenie przyszło w najmniej oczekiwanego miejsca a mianowicie Krajowa Administracja Skarbowa wysłała komentarz do tego artykułu:

Fragment wewnętrznej korespondencji między Zastępcą Dyrektora nadzorującym Pion Kontroli, a Naczelnikami podległych urzędów skarbowych i Naczelnikiem urzędu celno-skarbowego, jest wyrwany z kontekstu i nie oddaje kierunków obranych przez Izbę w woj. świętokrzyskim. Przeprowadzanie kontroli podatkowej i celno-skarbowej ograniczone jest do tych przypadków gdzie inne - mniej uciążliwe dla podatnika narzędzia, nie znajdują zastosowania – pisze Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.

Sama KAS przyznaje że celem działań urzędników ma być poprawa ściągalności podatków. Działalność urzędników jest rozliczana przez statystyki co powoduje że przedsiębiorcy i eksperci boją się że celem skarbówki będą głownie stosunkowo nieduże firmy, skoro nie opłaca się ścigać przestępców a duże firmy mają armię prawników którzy je wybronią, pozostaje jeden cel.

Aleksander Łaszek, ekspert Forum Obywatelskiego Rozwoju. Opisał to tak:

Tłumaczy w rozmowie z INN:Poland.

Ale załóżmy, że ma firmę zatrudniającą kilkudziesięciu pracowników. Tu jest już co opodatkowywać i z czego czerpać dodatkowe wpływy do budżetu. A jednocześnie przedsiębiorca nie jest wystarczająco duży, by się wybronić. To więc podejście polegające na łupieniu tych, których się da. A to po prostu ogranicza to rozwój firm w Polsce.

Podkreśla Aleksander Łaszek.

Cała sytuacja jest tak kuriozalna że aż brak słów, żyjemy w czasach gdzie państwo nie pomaga a ewidentnie szkodzi. Czy można coś na to poradzić ? Oczywiście można, na dzień dzisiejszy posiadane pomocy prawnej którą zapewniamy to obowiązek, bo kiedy już zabraknie ludzi do łupienia przez skarbówkę, urzędnicy będą szukać nowego celu.

Źródło: https://innpoland.pl/141313,powstal-blog-opisujacy-przestepcze-praktyki-w-polskim-biznesie

No Comments

Leave a Comment