fbpx

Ostatnie wpisy

SEMPER PARATUS LEGAL HOUSE LLP
email: [email protected] 
mobile: +48 530 585 555 & landline: +44 20 3514 5772

Rejestracja spółki LTD

Wymyśliłeś już nazwę dla swojej spółki LTD ? Rejestracja zajmie tylko 2 dni...

Rejestracja spółki LTD

Rejestracja spółki LTD w AngliiKancelaria Semper Paratus Legal House LLP udziela pomocy firmom i osobom prywatnym przy rejestracji spółki LTD w Anglii podczas wypełniania formularzy, a także przy dopełnieniu wymogów rejestracyjnych.

 

Spółka LTD

Spółka LTD (Limited) to najczęściej zakładana forma działalności gospodarczej w UK, ze względu na łatwość rejestracji, a także specyfikę przyjazną właścicielom. Dodatkowym atutem spółek LTD jest ich prestiżowa forma, która jest rozpoznawalna i szanowana na całym świecie.

Spółka LTD (Private company limited by shares) to angielski odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, co oznacza, że udziałowcy, akcjonariusze odpowiadają tylko do wysokości swoich udziałów. Spółka posiada własną osobowość prawną i jest spółką kapitałową, a jej udziały nie są przedmiotem obrotu na publicznych rynkach papierów wartościowych.

 

Rejestracja spółki Limited

Spółka Limited może zostać założona przez jedną lub więcej osób fizycznych lub prawnych, nazywanych udziałowcami, właścicielami, którzy nie muszą być obywatelami, czy rezydentami UK.

Rejestracja spółki LTD w Anglii odbywa się w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest rejestracja w oficjalnym rejestrze spółek (Companies House), a następnie w ciągu 3 miesięcy zameldowanie spółki Limited w urzędzie skarbowym (HMRC).

Rejestracja spółki LTD w UK wymaga wypełnienia wniosku o rejestrację spółki w rejestrze (formularz IN01), przygotowania aktu założycielskiego w postaci deklaracji woli sygnatariuszy, a także statutu spółki Limited stanowiącego prawa udziałowców, obowiązki dyrektora i sekretarza spółki, a także przedmiot działalności spółki.

 

Wymagania przy rejestracji spółki LTD

Przy rejestracji spółki LTD w Anglii muszą być spełnione następujące wymagania:

  • spółka LTD musi posiadać minimum jednego udziałowca (Shareholders). Udziałowiec (właściciel, współwłaściciel) może jednocześnie pełnić funkcję dyrektora lub sekretarza spółki (Company Secretary),
  • spółka musi posiadać minimum jednego dyrektora (Company Director) w postaci osoby fizycznej, odpowiadającej prawnie przed urzędem skarbowym oraz Companies House w przypadku nieprzestrzegania przepisów,
  • spółka LTD jest zobowiązania do prowadzenia księgowości, a także płacenia podatku dochodowego od osób prawnych.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.