fbpx

Ostatnie wpisy

SEMPER PARATUS LEGAL HOUSE LLP
email: [email protected] 
mobile: +48 530 585 555 & landline: +44 20 3514 5772

Rejestracja spółki LTD - Twoja Firma w Anglii > ekonomia  > Raport „Freedom House” na rok 2019

Raport „Freedom House” na rok 2019

a

… nie pozostawia złudzeń żyjemy w państwie bezprawia.

Konsekwencje, tego słowa zdecydowanie nie rozumie obecnie szadząca ekipa w Polsce. Działania Prawa i Sprawiedliwości ewidentnie pokazują że partia a raczej jej przywódcy nie mają zielonego pojęcia jak wizerunek państwa na świecie może się przełożyć bezpośrednio na finanse kraju. Najpierw cała sytuacja z trybunałem konstytucyjnym potem zarzynanie sądownictwa Polsce, rzeczy te odbiły się mocnym echem w demokratycznym świecie. Doszło do tego że pozarządowa organizacja Freedom House uznała że w 2019 roku trzeba się mocno przyglądać sytuacji w naszym państwie.

Freedom House to uznana na całym świecie organizacja non-profit zajmująca się oceną tego czy dane państwo przestrzega demokratyczne wartości. Co roku wypuszcza raport w którym ocenia poszczególnie elementy funkcjonowania kraju. W raporcie dla Polski w 2019 w punkcie F1 dotyczącym niezależnych sądów w naszym kraju dostaliśmy 1 punkt na 4 możliwe jest to jeden z najniższych wyników jakie można otrzymać. Jak podaje raport partia PiS „dąży do politycznej kontroli nad całym sądownictwem” jako jedno z uzasadnień podaje „zmuszenia sędziów Sądu Najwyższego do przejścia w stan spoczynku i uzyskanie wpływu na członków komisji”. Co ciekawe polska pojawia się także w dziale „ataki na demokrację w USA” – w kontekście wolnych mediów, a nasz pan prezydent Andrzej Duda jest tam wymieniany jednym tchem razem z osobami takimi jak Hun Sen z Kambodży, chodzi tu głównie o podejście do mediów.

Niestety jak widać niewiele się w kwestii przestrzegania prawa w Polsce zmieni. Po tym jak Krajowa Rada Sądownictwa została zawieszona w prawach członka Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa jest to kolejny poważy cios w wizerunek Polski na świecie, miejmy nadzieję że jakoś dotrwamy do końca kadencji tej ekipy.

Źródła:

https://www.press.pl/tresc/56158,freedom-house-dostrzega-wykorzystywanie-tvp-do-dyskredytowania-opozycji

https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6239999262349441a

No Comments

Leave a Comment