fbpx

Ostatnie wpisy

SEMPER PARATUS LEGAL HOUSE LLP
email: [email protected] 
mobile: +48 530 585 555 & landline: +44 20 3514 5772

Rejestracja spółki LTD - Twoja Firma w Anglii > banki  > Wywłaszczenie firmy – działające 10 lat wstecz

Wywłaszczenie firmy – działające 10 lat wstecz

blokada rachunku bankowego

PiS wprowadza przepisy pozwalające wywłaszczyć twoją firmę działające 10 lat wstecz.

Prawie każdy w pewnym momencie życia jest chociaż trochę zależny od decyzji urzędnika, jeżeli trafimy na dobrego kompetentnego to nie ma problemu. Sytuacja robi się zła jak zdarzy nam się spotkać kogoś kto ma interes w tym żeby nas zniszczyć bo na przykład jego siostra prowadzi dokładnie ten sam rodzaj biznesu co my – w normalnym praworządnym państwie są mechanizmy które chronią nas w takiej sytuacji. W Polsce niestety mamy do czynienia z kompletnie odwrotna sytuacją w której to przedsiębiorca jest skazany niejednokrotnie na łaskę apartu władzy a wszystkie znaki na niebie pokazują że będzie jeszcze gorzej. Niestety informację które ujawnił Roman Giertych na swoim facebooku dotyczące zmian w odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych mogą doprowadzić do totalnej anarchii w postępowaniu państwa wobec obywatela.

Giertych pisze „Przeczytałem z uwagą projekt ustawy z dnia 25 maja br. o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Tekst jest szokujący. PiS chce wprowadzić:
-konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo (art.5.3 projektu). Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu (art.9). (…) Prokuratura może już w czasie postępowania wprowadzić ze skutkiem natychmiastowym zarząd przymusowy. Po wprowadzeniu zarządu dopiero sąd zatwierdza decyzję prokuratora. Prokurator może również bez zatwierdzenia przez sąd orzec zakaz zawierania umów, zakaz obciążania majątku, zakaz prowadzenia działalności i wstrzymać dotację lub subwencję. (Art.52) Uwaga!!! Ustawie podlegają partie polityczne!!!!(art.2) (…) Wejście w życie tej ustawy oznacza koniec prywatnej własności w Polsce. Cały majątek może być w każdej chwili zabrany przez państwo. I to bez udziału sądu”. Przepis kasuje istniejący do tej pory warunek odpowiedzialności podmiotu zbiorowego w postaci uprzedniego prawomocnego skazania osoby fizycznej.

Nie trzeba dodawać że te zmiany przypominają PRL w czystej postaci ale to nie wszystko prawo zacznie działać wstecz bo ukaranym można zostać za rzecz sprzed 10 lat. Cel ustawy oczywiście jest szczytny walka z mafiami paliwowymi, karuzelami VAT i innymi przedsiębiorstwami powoływanymi w celu łamania prawa. Rzecz w tym że narzędzie będzie idealne do wykańczania firm które na ten przykład są konkurencją kogoś z rodziny radnego lub posła.

Pozostaje pytanie czy my możemy się temu jakoś przeciwstawić – niestety sądy które są o trzech lat niszczone mogą okazać się za słabe. Nadzieją na wyrównana walkę w tego typu sprawach jest zaangażowanie większego gracza – partnera którego polskie popsute prawo nie rusza – jak to zrobić ? Skontaktować się z nami mamy długoletnie doświadczenie w nierównej walce z państwem i wygrywamy.

No Comments

Leave a Comment