fbpx

Ostatnie wpisy

SEMPER PARATUS LEGAL HOUSE LLP
email: [email protected] 
mobile: +48 530 585 555 & landline: +44 20 3514 5772

Optymalizacja podatkowa

Żaden przepis prawny nie nakazuje by płacić podatków w najwyższej możliwej wysokości.

Optymalizacja podatkowa. Co to jest?

Żaden przepis prawny nie nakazuje by płacić podatków w najwyższej możliwej wysokości. Czy mimo to można uznać, że optymalizacja podatkowa jest w pełni legalna i bezpieczna? Zdecydowanie tak, jeśli optymalizacje podatkowe zwane inaczej planowaniem podatkowym oddzielimy jednoznacznie od uchylania się od opodatkowania, które zdecydowanie jest działaniem nielegalnym. Uchylanie się polega na łamaniu obowiązków przewidzianych w prawie podatkowym. Natomiast optymalizacja podatkowa jest działaniem w pełni legalnym, i sprowadza się do wykorzystania możliwości przewidzianych w prawie. Jednoznacznie więc można stwierdzić, że to co jest zgodne z prawem jest legalne.

 

Legalna optymalizacja podatkowa

optymalizacja podatkowaDlatego stwierdzenie: „legalna optymalizacja podatkowa w powiązaniu z rajami podatkowymi” możemy odesłać do lamusa. Szczególnie w dobie obowiązującego paktu OECD, dzięki któremu aparat skarbowy otrzyma dane na temat rozliczeń podatkowych w innych krajach stowarzyszonych w tymże pakcie, tym bardziej, że do paktu OECD zmuszone zostały do przystąpienia również kraje z tzw. grupy rajów podatkowych. Kraje członkowskie na bazie przynależności do wspomnianej organizacji zobligowane są ponadto do obligatoryjnego informowania właściwych organów danego państwa, że jego obywatel założył, bądź stał się tzw. ostatecznym beneficjentem konta.

 

Tyczy się to również kont założonych na powszechnie rejestrowane spółki. Dlatego metodę optymalizacji poprzez założoną w Panamie, na Seszelach czy innym raju podatkowym spółkę możemy uznać za mocno archaiczną i zdecydowanie odbiegającą od aktualnego stanu prawnego. Dlaczego? Dlatego iż, Szanowny Kliencie, Twoje środki pieniężne na bazie działającego paktu OECD nie są już anonimowe.

 

Oferta Kancelarii

Oferta Kancelarii Semper Paratus Legal House LLP obejmuje i zawiera rozwiązania dopasowane do aktualnego stanu prawnego i gwarantuje pełną anonimowość właścicielowi zdeponowanych środków. Wynika to stąd, iż wdrożone rozwiązania są dopasowane do aktualnych potrzeb i sytuacji Klienta, oraz, co najważniejsze nie podlegają zapisom i regulacjom wynikającym z paktu OECD.

 

Podkreślić należy, że oferta Kancelarii dostępna jest również dla przedsiębiorców spoza klasy tzw. dużych korporacji i przestała być produktem zarezerwowanym tylko dla wybranych.
Semper Paratus Legal House LLP działa z najwyższą starannością, i w sposób szczególny gwarantuje w przedmiotowej materii zachowanie właściwych standardów bezpieczeństwa i poufności podjętych działań.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.