fbpx

Ostatnie wpisy

SEMPER PARATUS LEGAL HOUSE LLP
email: [email protected] 
mobile: +48 530 585 555 & landline: +44 20 3514 5772

Rejestracja spółki LTD - Twoja Firma w Anglii > ekonomia  > Nowelizacje i ustawy wrogiem przedsiębiorców

Nowelizacje i ustawy wrogiem przedsiębiorców

Powoli dobra koniunktura się kończy. Niestety to przekłada się na zagraniczne inwestycje w Polsce. Warto zauważyć, że rok 2018 zakończył się mniejszym sukcesem, niż choćby ten wcześniejszy. A inwestycje spadły aż o 6%. Wszystko wskazuje, że również ten rok nie będzie zbytnio udany.

Polska poza podium

Polska znowu znalazła się poza podium. Owszem jeżeli chodziłoby o rezultat zawodów w piłce nożnej, to pewnie można uznać by to za sukces, wszak i wyjście z grupy należy do osiągnięć. Ale tu o coś ważniejszego chodzi, a mianowicie o naszą polską gospodarkę. Wiadomo im więcej inwestycji i zagranicznego kapitału, tym lepszy stan budżetu, ale bądźmy szczerzy polityka „rozdawnictwa” przy dobrej koniunkturze się sprawdzała, ale wszystko wskazuje na to, że i w Polsce mogą zacząć się chude lata, wszak z krajów europejskich przyciągających największą wartość BIZ spadliśmy z 3 lokaty na piątą i w tym roku sytuacja się zapewne nie poprawi.

Stabilna polityka wpływa na inwestorów- oczywiście pozytywnie. Ale niestety obecnie o stabilności nie ma mowy i potencjalni przedsiębiorcy zagraniczni zwyczajnie nie wiedzą czego mają się spodziewać. Szczególnie, że Rząd szybko potrafi znowelizować ustawę, czy narzucić nowy podatek, a jak wiadomo wiąże się to z kolejnymi obciążeniami dla budżetu inwestorów. Zatem pewnie nikt się nie zdziwi, że wolą oni robić interesy w innych krajach europejskich, które mają jasną i klarowną sytuacje. Tutaj można wymienić choć Czechy. Ciągłe zmiany w przepisach robią raczej więcej złego niż dobrego, co niestety przekłada się na ilość inwestycji, ale również brak zadowolenia już z tych prowadzonych. A przecież w Polsce mamy naprawdę świetnych fachowców, którzy coraz częściej wolą wyjeżdżać poza granice i robić tam interesy. Nawet współpraca z zagranicznymi dużymi firmami jest nieopłacalna. Zatem jeżeli też praca w Polsce przestała ci się opłacać to owszem możesz pomyśleć o założeniu firmy w Anglii, czy Irlandii, gdzie przepisy są zdecydowanie bardziej zrozumiałe. W takiej sytuacji warto skorzystać z współpracy z naszą Kancelarią.

No Comments

Leave a Comment