fbpx

Ostatnie wpisy

SEMPER PARATUS LEGAL HOUSE LLP
email: [email protected] 
mobile: +48 530 585 555 & landline: +44 20 3514 5772

Rejestracja spółki LTD - Twoja Firma w Anglii > pis  > Egzaminy przedsiębiorców

Egzaminy przedsiębiorców

Po krytyce ze wszystkich stron, rząd wycofuje się z pomysłu testowania przedsiębiorców. Szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz, w czwartek przyznała, że Rada Ministrów przychyliła się do jej propozycji, aby zamiast wprowadzać nowe obostrzenia prawne, egzekwować obecne prawo. Oznacza to, że pozostaną aktualnymi postanowienia, które teraz musi spełniać osoba na samozatrudnieniu. Chodzi o obostrzenia z 2007 roku, które nakazują zleceniobiorcy wziąć na siebie część ryzyka, a także odpowiedzialność wobec osób trzecich. Co więcej, ograniczona jest możliwość wykonywania obowiązków pod kierownictwem, albo narzucane miejsca i czasu wykonywanej pracy. Nie zmienia to w żadnym razie faktu, że resort przedsiębiorczości i technologii zamierza wypracować nowy sposób weryfikacji osób w samozatrudnieniu, ponieważ taka forma współpracy ma, według tego resortu, zbyt wiele zalet, przez co jest pokusą.
Przypomnijmy, że Ministerstwo Finansów oszacowało, że pozbawienie statusu przedsiębiorcy osobom, które są na samozatrudnieniu, przyniesie 1, 2 miliarda złotych rocznie do budżetu. Test przedsiębiorcy zapowiedziała Teresa Czerwińska, jednak spotkał się on z bardzo dużą niechęcią i krytyką. Test przedsiębiorców miał polegać na weryfikacji, ile faktur wystawiły poszczególne firmy. Jeżeli fiskus uznałby, że ma do czynienia z osobą na samozatrudnieniu, miał mieć możliwość pozbawienia takiej osoby statusu przedsiębiorcy. Jest o co walczyć, ponieważ szacunku wskazują, że liczba ludzi pracujących w ten sposób może wynosić nawet 166 tysięcy osób.
Pomimo, że tym razem rząd się wycofał z tego kontrowersyjnego pomysłu, to resort zapowiada inną formę kontroli, tym samym wcześniej czy później w końcu coś w tym temacie ruszy. Zdecydowanie lepiej jest skontaktować się z naszą Kancerlarią, która oferuje możliwość rejestracji spółki w Wielkiej Brytanii, gdzie polski Urząd Skarbowy nie ma możliwości zaszkodzić przedsiębiorcy.

No Comments

Leave a Comment